Akcesoria do ćwiczeń

Guma, taśma do ćwiczeń(fitness) – utrata na wadze i kształtna sylwetka

Osoby które chcą schudnąć i pracować nad atrakcyjną, wysportowaną sylwetką z pewnością nie mogą narzekać na brak możliwości. Znajdziemy obecnie całe mnóstwo propozycji na skuteczne treningi i ćwiczenia, które pomogą w osiągnięciu z/mierzonych celów. Ostatnio prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych stał się trening z gumą ćwiczeń.

Ćwiczenia z gumą fitness - sposób na chudnięcie

Już teraz można przeczytać opinie wielu kobiet, które dzięki takim ćwiczeniom pozbyły się wreszcie niechcianych kilogramów i uzyskały świetną sylwetkę. Hitem stał się również sześciotygodniowy plan treningowy, przygotowany przez Kathy Smith oraz Larę Hudson. Plan jest bardzo prosty i jednocześnie genialny w swojej prostocie. Należy do niego tylko kilka ćwiczeń: marsz w plenerze i na bieżni, oraz trening wykonywany w domu. Oczywiście, bardzo ważna jest też odpowiednia dieta oraz używanie gumy fitness. Co prawda trening nie wymaga od nas radykalnej zmiany w swoim odżywianiu się i przechodzenia na restrykcyjny plan żywieniowy. Niemniej jednak zadbanie o zdrową żywność i wyeliminowanie kilku szkodliwych dla naszej sylwetki nawyków zawsze jest bardzo ważne, jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty.

Ćwiczenia z taśmą fitness - dobre dla zdrowia

Zaletą treningu z gumą do ćwiczeń jest to, że dają one stosunkowo szybkie efekty. Widoczną różnicę w kondycji i sile mięśni można zaobserwować już po trzech tygodniach regularnego trenowania. W ciągu sześciu tygodni można zgubić nawet 6kg, znacznie zmniejszając obwód talii. Nie warto jednak rezygnować z treningu od razu po uzyskaniu oczekiwanych efektów. Trenując z gumą do ćwiczeń, dalej można mieć pewność, że atrakcyjna sylwetka będzie utrzymywała się przez długi czas. Ćwiczenia z gumą do ćwiczeń są ponadto bardzo korzystne dla zdrowia, zmniejszając ryzyko wystąpienia między innymi chorób serca. Nadwaga i nadmiar tłuszczu w organizmie zawsze są dla nas niebezpieczne.

Guma do ćwiczeń - jak ćwiczyć?

Trening z gumą do ćwiczeń jest przy tym tak prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Nie ma sensu zbytnie forsowanie się – osoby początkujące mogą zacząć od dwudziestu minut ćwiczeń, potem stopniowo wydłużając czas. W czasie marszu należy robić długie kroki i starać się oddychać równomiernie. Pamiętaj, że dobry trening to taki, który wykonujesz z wysiłkiem. Jeśli dotychczasowe ćwiczenia nie sprawiają Ci już większych kłopotów, warto nieco zwiększyć trudność. Można wydłużyć marsz lub maszerować w trudniejszym terenie albo pod górkę. Żeby najlepiej śledzić wyniku swoich ćwiczeń, to super się sprawdza smartband, aby liczyć spalone kalorie.

ćwiczenia z gumą rehabilitacyjną

Guma do ćwiczeń - ćwiczenia, pilates, rozciąganie

Pilates to w gruncie rzeczy tradycyjne ćwiczenia, choć zmodyfikowane na tyle, aby znacznie odróżniały się od standardowego treningu. Podstawowym przyrządem do ich wykonywania jest gumowa taśma do ćwiczeń, wpomagając się przy takich ćwiczeniach taśmą można osiągnąć jeszcze lepsze efekty:

  • Jednym z ćwiczeń są nożyce z gumą, które kształtuje brzuch, ramiona, barki i uda. Siadamy na podłodze z nogami wyciągniętymi przed siebie. Jeden koniec gumy trzymamy w dłoniach, a drugi zahaczamy o stopy. Następnie kładziemy się na podłodze i unosimy głowę oraz barki, napinając przy tym mięśnie brzucha. Następnie podnosimy na zmianę lewą i prawą nogę, za każdym razem opuszczając je tak, aby ledwo dotykały podłoża.
  • Drugie ćwiczenie to rozciąganie taśmy; pracujemy tu nad talią, plecami, udami, ramionami i barkami. Siadamy na podłodze i uginamy lewą nogę w kolanie, prawą zostawiając wyprostowaną. Chwytamy dłońmi końce gumy, zahaczając jej koniec o lewą stopę. Skręcamy tułów maksymalnie w lewo, ściągając łopatki i obejmując prawą dłonią lewe kolano. W takiej pozycji prostujemy lewą nogę. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie z drugą nogą.

Pająk na grzbiecie to ćwiczenie na brzuch, barki, plecy, biodra i ramiona. Siadamy na podłodze, uginając nogi w kolanach i opierając stopy na ziemi. Taśmę zaczepiamy o stopy i krzyżujemy ją w powietrzu, obie jej końce chwytając w dłonie. Odchylamy się do tyłu, aż do oparcia o podłogę pleców i ramion, z kolanami dotykającymi piersi. Następnie prostujemy ręce i nogi, tak, aby ciało było ułożone w kształcie litery "X".

Syrenka to świetne ćwiczenie na plecy i brzuch. Klękamy i zaczepiamy taśmę regabilitacyjną o palce stóp, trzymając jej końce w dłoniach. Stopniowo przechodzimy do pozycji leżącej na brzuchu. W takiej pozycji prostujemy przed siebię ręce, unosząc równocześnie nogi. Zataczamy rękami kręgi, a następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia z taśmą rehabilitacyjną - idealne do rozgrzewki i rozciągania

Przed przystąpieniem do wykonywania ćwiczeń z taśmą rehabilitacyjną zawsze trzeba wykonać rozgrzewkę. Bez niej trening nie będzie tak skuteczny, a do tego zwiększa się ryzyko kontuzji i urazów. Za rozgrzewkę może posłużyć krótki marsz przy stopniowym zwiększaniu prędkości. Najpierw, przez 3 minuty powolny spacer, przez następne dwie minuty szybki marsz, następnie dwie minuty najszybszym tempem. Ważne są także ćwiczenia rozciągające. Składy, skręty tułowia, rozciąganie się. Aby rozgrzewka była skuteczna, należy poświęcić na nią przynajmniej 15 – 20 minut, pozwalając ciału stopniowo przygotować się na większy wysiłek.