Akcesoria do ćwiczeń

Jak ćwiczyć w domu w czasie kwarantanny?

Siedzenie w domu podczas kwarantanny na pewno jest bardzo trudne. Ten trudny czas nie oznacza jednak konieczności zrezygnowania z aktywności fizycznej. Ćwiczyć można bowiem także we własnym domu. Każdy dzień, w którym osoby objęte kwarantanną siedzą bez ruchu może mieć niekorzystny wpływ na ich organizm.

Jak ćwiczyć podczas kwarantanny?

Ruch jest oczywiście zdrowy, ale nie należy przesadzać z intensywnością ćwiczeń. Ćwiczenia wykonywane podczas epidemii powinny mieć umiarkowane natężenie. Wystarczy wykonywać je trzy razy w tygodniu. To wystarczy, aby po ustaniu epidemii mieć dobrą kondycję.

Proste ćwiczenia dla każdego

Systematyczna gimnastyka sprawi, że czas przebywania w domu będzie mniej uciążliwy. Do wspólnych ćwiczeń warto zachęcać dzieci. W czasie siedzenia w domu warto wykonywać ćwiczenia rozciągające. Do ich wykonania nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu, możemy wykorzystać na przykład krzesło. Siedząc na krześle podnosimy ręce na wysokość barków i wykonujemy skręty tułowia. Oczywiście plecy muszą być proste. Możemy też stanąć w rozkroku i wykonywać podskoki z jednoczesnym uniesieniem rąk. Popularne pajacyki to ćwiczenie, która na pewno polubią dzieci.

gazetki promocyjne

Domowe sprzęty do ćwiczeń

Wykorzystując to, co mamy pod ręką możemy przygotować kilka prostych sprzętów do ćwiczeń. Hantle zastąpią nam napełnione wodą butelki, a skakankę grubo spleciony sznur.