Sprzęty do ćwiczeń

JAK UTRZYMAĆ FORMĘ PRACUJĄC W DOMU

Wielu z nas musiało zmienić biuro na pracę zdalną, a wraz z nią zmniejszyła się mobilność, co już jest sygnałem alarmowym, że czas przyjrzeć się swojemu dniu i aktywności.

Przede wszystkim trzymaj się rutyny.

Nawyki to bardzo potężne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii. Dlatego ważne jest, aby stworzyć jasną rutynę i trzymać się jej. Po kilku dniach zauważysz, jak bardzo produktywny stał się Twój dzień.

Dodaj ćwiczenia do swojego harmonogramu

Powinieneś zacząć od określenia, kiedy masz najwięcej energii do treningu. Jeśli masz sprzęt do ćwiczeń, umieść go w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli nie masz możliwości uczestniczenia w treningach offline w klubie fitness, znajdź trenera na sesje online - w ten sposób będziesz mieć motywację, by nie opuszczać zajęć i będziesz mieć pewność, że wykonujesz ćwiczenia z odpowiednią techniką. Oczywiście, możesz korzystać z treningów wideo lub aplikacji, ale ich wadą jest brak informacji zwrotnej.

Rób krótkie przerwy

Przerwy mogą również wynosić 5-10 minut na wstanie i rozciągnięcie się. Świetnie sprawdzą się również lekkie ćwiczenia na mięśnie szyi, ramion i pleców. Nie zapominaj o spacerach, nawet na małej przestrzeni, czy po prostu wokół stołu.

Stosuj właściwą dietę

Oto kilka wskazówek, jak stosować właściwą dietę:

  • Po pierwsze, wybieraj żywność o minimalnym stopniu przetworzenia (dania gotowe również zawierają dużo skrobi i dodatków smakowych).
  • Lepiej jest zacząć gotować własne jedzenie, aby znać dokładny skład swoich posiłków.
  • Daj pierwszeństwo warzywom, a owoce niech staną się deserem (pamiętaj, że zawierają dużo cukru).
  • Ogranicz sól i ilość pokarmów, które ją zawierają. Jest to jeden ze środków zapobiegających obrzękom i wysokiemu ciśnieniu krwi.

Oczywiście, możesz wymyślić własną dietę i plan ćwiczeń. Ale o wiele bardziej efektywne jest osiągnięcie swoich celów w towarzystwie profesjonalisty, który weźmie pod uwagę wszystkie osobliwości Twojego organizmu.