Akcesoria do ćwiczeń

3 główne błędy popełniane przy zakupie butów do biegania

 

Bieganie to coraz bardziej popularny sposób na to, by aktywnie spędzać czas. Zanim jednak rozpocznie się bieganie trzeba postawić na odpowiednie buty. W sklepach znajdziemy szeroką gamę butów dla biegaczy. Poszukanie idealnej pary może być jednak bardzo trudne. Przedstawiamy trzy główne błędy, które popełniane są przy kupowaniu butów do biegania. Często zdarza się, że pierwsze buty do biegania są z przypadku. Zwykle kupujemy model, który będzie nam odpowiadał pod kątem wizualnym natomiast nie zwracamy uwagi na to co jest najważniejsze. Powinno się przede wszystkim kontaktować się z doradcą profesjonalnym, który zna się na tych butach i będzie wiedział co dla nas będzie odpowiednie. Jeśli buty będziemy kupować samodzielnie trzeba wiedzieć na co trzeba uważać.Zbyt mały rozmiar. Masz kartę multisport? zobacz: jak zdobyć kartę multisport

To jeden z dwóch głównych błędów jakie się popełnia przy takim zakupie. Zwykle wtedy, gdy kupujemy normalne buty chcemy by były na styk, by z przodu nie było zbyt dużo miejsca. Jeśli jednak chcemy kupować buty do biegania stopa musi w bucie pracować, ponieważ może spuchnąć delikatnie w trakcie treningu, gdy budy będą ciasne nie będzie się w nich biegało zbyt przyjemnie. Dlatego nie można kierować się rozmiarem, który na co dzień używamy, ponieważ najczęściej nie będzie on dla nas odpowiedni przy butach do biegania.

2. Buty z membraną

Wielu początkujących kupuje buty do biegania z membraną wodoodporną, ponieważ uważa, że są one lepsze jakości niż szmaciane buty. To również dość często pojawiający się błąd, ponieważ membrana

 jest dobra, ale jedynie na mokrą zimę. Inaczej stopa w innych miesiącach będzie się w takich butach przegrzewać. Membrany nie przepuszczają powietrza tak dobrze jak tkaniny i siateczki, więc trening może się okazać dla nas uciążliwy. Co więcej brak dobrej wentylacji może powodować odparzenia.

3. Kierujemy się marką

Wiele osób przy zakupie zawraca uwagę wyłącznie na marę, w przypadku obuwia sportowego mamy rzeczywiście wiele firm do wyboru. Jednak nie powinno się zwracać uwagę na to jaka będzie marka, ponieważ często okazuje się jednak tak, że buty tańsze są lepsze niż to obuwie, które jest tak bardzo reklamowane i sprzedawane pod doskonale znaną marką.

Oczywiście buty będzie można kupić także przez internet, w sieci znajdziemy spory wybór różnorakich modeli w atrakcyjnych cenach. Często jest również tak, że w sieci spotkamy atrakcyjne promocje oraz rabaty, dzięki którym ten nasz zakup okaże się jeszcze dużo lepszy. Gdy okaże się, że model nam nie odpowiada nie ma żadnego problemu ze zwrotem takiego obuwia. Można także wymienić je na inny rozmiar. Część sklepów proponuje nam również wymianę czy zwrot bez kosztów.