Akcesoria do ćwiczeń

JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ?

Znaleźliśmy co najmniej 7 pomysłów, które sprawią, że rzucisz się do ćwiczeń.

1. Określenie jasnego i osiągalnego celu

Zastanów się, dlaczego dokładnie chcesz chodzić na siłownię lub jogę. Odłóż na bok globalne powody z duchem "być zdrowym i nie starzeć się", przeznaczyć dla siebie coś pożądanego w najbliższej przyszłości: na przykład, aby nosić samą sukienkę na imprezę noworoczną, aby mieć piękne abs i nie rumienić się na basenie, mocno stać na snowboardzie, jazda z przyjaciółmi na ferie zimowe, lub wreszcie zwrócić uwagę na siebie piękno z pracy. Podkreśl tę myśl, skup się na niej i wiedz dokładnie, dlaczego musisz ćwiczyć kilka razy w tygodniu.

2. Spraw, aby treningi były przyjemne.

Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby pocić się na aerobiku lub podnosić ciężary, jeśli to nie jest Twoja pasja. Zdecyduj sam, co naprawdę sprawia Ci przyjemność: podniebna joga dla relaksu, energetyczny tajski boks, aby odreagować po pracy, skuteczny TRX, Zumba lub trening personalny z trenerem, który dobierze indywidualny trening do Twojego typu i "temperamentu". A wtedy każde wyjście na trening będzie postrzegane nie jako odbycie kary, ale jako kilka godzin dla siebie!

3. Kup coś nowego i pięknego.

Może to być stylowy sportowy uniform, najmodniejsze wśród biegaczy sneakersy czy nowe skinny jeans. W pierwszym przypadku nie będziesz chciała, aby nowe ubrania leżały na marne i będziesz czuła się najlepiej w klubie fitness, a w drugim przypadku będziesz miała motywację, aby codziennie wyglądać świetnie w nowych rzeczach.

4. Nagradzaj się.

W procesie osiągania swojego głównego celu, musisz podziękować sobie. W końcu bezproduktywne jest ciągłe myślenie o nagradzaniu siebie, ale nie rozpieszczanie się niczym, dopóki nie osiągniesz ostatecznego celu. Lepiej od czasu do czasu nagrodzić siebie trochę - tylko za to, że nie wycofujemy się z celu. Podziękowanie sobie może przybrać formę weekendowej przekąski lub popcornu do kina - w końcu pozwalając sobie na odrobinę radości, z łatwością wydasz zaoszczędzone kalorie na kolejny trening.

5. Wybierz siłownię, która jest dla Ciebie odpowiednia

Jeśli nie chcesz, aby korki lub lenistwo były stałą wymówką, aby nie ćwiczyć, wybierz wygodną siłownię, która jest w drodze do lub z pracy albo blisko domu. Sam klub fitness powinien być również przyjemny i komfortowy, abyś chciał tam być ponownie, a pojęcie sportu budziło przyjemne skojarzenia.

6. Znajdź osobę o podobnych poglądach

Chodzi o odpowiedzialność: jeśli ktoś na tobie polega (np. gdy razem trenujecie), poczucie winy powstrzyma cię przed opuszczaniem treningów bez powodu. Ponadto, o wiele łatwiej jest się zmotywować, gdy widzi się czyjeś wyniki i sukcesy. 

7. Więcej różnorodności!

Nasze umysły zawsze lubią zmianę scenerii. Aby nie znudzić się monotonią powtarzanych kilka razy w tygodniu treningów, od czasu do czasu wybieraj inne rodzaje obciążeń i aktywności.