Akcesoria do ćwiczeń

Ćwiczenia na brzuch i nie tylko – stepper pomoże Ci pozbyć się kompleksów

Która kobieta nie marzy o smukłej sylwetce i idealnie wyrzeźbionym ciele? Jednak na co dzień trudno znaleźć często czas aby odwiedzić klub fitness czy wybrać się na siłownię. Poza tym nie bez znaczenia są w tym przypadku kwestie finansowe. Siłownia to wydatek co najmniej kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co dla wielu osób jest kwotą bardzo wysoką.

Na wszystko jednak można znaleźć sposób. W czasopismach poświęconych tematyce kształtowania sylwetki czy zdrowemu trybowi życia coraz częściej znaleźć można nie tylko reklamy, ale i ciekawe artykuły na przykład na temat stepperów. Są to niewielkie urządzenia o kompleksowych rozmiarach i stosunkowo niskiej cenie. Poza tym są również łatwe w obsłudze. Dlatego też popularność tych urządzeń cały czas rośnie.

Stepper - trening, bez rozgrzewki i dużego obciążenia

Stepper to nie tylko urządzenie do ćwiczeń, ale i doskonały sposób na poprawę swojego samopoczucia. Na tym sprzęcie wykonuje się tak zwaną gimnastykę kardio. Ćwiczy się więc długo, ale intensywność ćwiczeń nie jest zbyt wysoka. To nic innego jak trening wytrzymałościowy, które przynosi w przypadku odchudzania doskonałe efekty. Przed jego wykonaniem nie jest potrzebna rozgrzewka, gdyż wystarczy już kilka podstawowych ćwiczeń rozciągających, aby mięśnie były przygotowane do pracy. Kardio stanowi również świetnie dotlenienie całego organizmu, a więc nie bez znaczenia jest miejsce, w którym ćwiczenia na brzuch czy ćwiczenia na nogi są wykonywane. Musi być ono przewietrzone. Dobrze też jeśli temperatura  w nim panująca nie jest za wysoka. Osoby dotlenione czują się o wiele lepiej, roznosi je energia i czują chęć do działania. Dlatego też stepper to propozycja dla wszystkich tych, którzy każdy dzień chcą rozpoczynać z uśmiechem na twarzy.

Stepper skrętny czy prosty ?

Przed zakupem odpowiedniego modelu najlepiej jest zapytać doświadczonego trenera o radę w tej kwestii. Można też skorzystać z forów tematycznych. Zazwyczaj steppery dzieli się na dwa typy - proste i skrętne. Urządzenie to z uwagi na to, że symuluje naturalnie wykonywane czynności nie trzeba obawiać się o to, że może zaszkodzić. Na stepperze wykonuje się bowiem ruchy, który przypominają na przykład wchodzenie po schodach. W przypadku urządzenia skrętnego angażowane są też mięśnie skośne znajdujące się po wewnętrznej części ud. W takiej sytuacji gimnastyka przypomina jazdę na rolkach.

Poza tym wiele stepperów jest wyposażonych dodatkowo w linki aktywizujące również górne partie ciała. Niektóre posiadają też kolumnę do podparcia się. Takie dodatki nie są decydujące jeśli chodzi o skuteczność urządzenia, ale na pewno czynią ćwiczenia atrakcyjniejszymi i pozwalają poćwiczyć mięśnie tułowia czy rąk.

Korzystanie ze steppera przynosi stosunkowo szybkie efekty, gdyż pracują wszystkie części ciała, na których najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa. Pracują więc nogi, brzuch czy pośladki. Poza tym ćwiczenia kardio nie męczą tak jak zwykły trening siłowy. Można być aktywnym przez długi czas, co na pewno sprzyja spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Przyspieszona akcja serca aktywuje metabolizm, serce musi się dotlenić, a więc potrzebuje więcej energii. Wszystko to pozytywnie wpływa na sylwetkę.

stepper ćwiczenia na nogi

Stepper skrętny - jak ćwiczyć ?

Stepper działa również ujędrniająco i wysmuklająco. Wiele kobiet boi się korzystać z siłowni właśnie ze względu na możliwość pojawiania się dużych mięśni. Dlatego też decydują się zaprzestać wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przyrząd ten łączy natomiast w sobie to co najlepsze, a więc skuteczne odchudzanie z brakiem przyrostu masy mięśniowej. Łydki stają się szczuplejsze i nabierają kobiecego kształtu. Już po kilku sesjach można zauważyć poprawę jędrności skóry. Wynika to przede wszystkim z doskonałego dotlenienia organizmu oraz uaktywnienia się rzadko używanych włókien mięśniowych. Poza tym dla utrzymania ładnej sylwetki konieczna jest regularność. Dlatego najlepiej jest już na wstępie wyznaczyć sobie plan treningowy i starać się go trzymać. Wiele osób nie ma z tym problemu, gdyż gimnastyka kardio jest przyjemnym typem treningu. Skutecznie stymuluje wytwarzanie hormonu szczęścia, a więc chętnie wracają do niego nawet osoby, które są nieprzyzwyczajone do regularnej aktywności fizycznej.

Stepper - efekty po miesiącu

Poza tym warto pamiętać, że stepper to urządzenie niewielkie. Spokojnie można go wsunąć pod łóżko czy za szafę i mieć go zawsze pod ręką. Z uwagi na niewielkie gabaryty i wagę stanowi doskonałe rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach. Rozmiarami przypomina zwykłe pudełko, a więc w przeciwieństwie np. do bieżni nie zajmuje wiele miejsca. Sama gimnastyka również nie wymaga dużej przestrzeni, ruchy są proste i rytmiczne.

Stepper - kalorie, pamiętajny o diecie

Dzięki urządzeniu takiemu jak stepper już w krótkim czasie można cieszyć się smukłą i ładną sylwetką. Jednak trzeba też pamiętać, że trening kardio również wymaga zaangażowania i sporej wytrzymałości. Dlatego też oczywiście warto połączyć go z racjonalnym odżywianiem się i inną aktywnością, gdyż wtedy efekty są trwałe.