Akcesoria do ćwiczeń

Wybierz najlepsze przyrządy do ćwiczeń

Czy jesień i zima to dobre pory na uprawianie sportu? Wielu ludzi traktuje panującą wówczas aurę nieco jako wymówkę, dzięki której można z czystym sumieniem odpuścić jakiekolwiek aktywności. W końcu pogoda jest zła, nie warto zatem wychodzić z domu, aby uprawiać jakikolwiek sport – lepiej poczekać z tym do wiosny. Takie podejście jest jednak bardzo szkodliwe. Na wiosnę widać wynikające z niego szkody, bowiem po okresie zimowym zarówno wygląd, jak i kondycja znajdują się w niezbyt dobrym stanie. Warto zatem wiedzieć, że posiadając odpowiednie przyrządy do ćwiczeń również surowa zima może być czasem pracy nad sobą.

Drabinka gimnastyczna – ćwicz zwinność i siłę

Treningi z drabinką gimnastyczną jest banalnie proste, a jednocześnie bardzo skuteczne. Przypomina to nieco znaną nam z dzieciństwa grę w klasy – również tutaj chodzi o to, aby wykonywać mniej lub bardziej skomplikowane układy ruchów, bez nadepnięcia na linię. Ćwiczenie rozwija w nas wiele istotnych cech: zwinność, szybkość i kondycję.

Body tall – trening wzmacniający

Piłka lekarska – ciężka, wykonana z charakterystycznej skóry – to dla wielu ludzi prawdziwa zmora lekcji wychowania fizycznego w szkole. Do dziś często mamy z nią bardzo złe wspomnienia, choć w rzeczywistości ćwiczenie z nią jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Warto kupić taki przyrząd do domu, choć dziś wygląda to już nieco inaczej. Kształt i waga pozostały w gruncie rzeczy takie same, ale obecnie takie piłki wykonywane są z zupełnie innych materiałów. Znacznie ułatwia to posługiwanie się nimi i wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Samo chwytanie takiej piłki i trzymanie jej w dłoniach jest o wiele prostsze.

Na rynku spotkamy się z wielkim wyborem takich piłek. Są one dostępne w najróżniejszych rozmiarach i wagach, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś pasującego do jego potrzeb i warunków fizycznych. Trening z taką piłką bardzo dobrze wpływa na koordynację ruchową i rozwija całe ciało.

Piłka gimnastyczna zamiast krzesła?

Praca przed komputerem niesie ze sobą wiele zagrożeń. Wielogodzinne tkwienie w jednej pozycji nigdy nie jest korzystne dla naszych mięśni, przez co często dochodzi do kontuzji i urazów. Niektórzy specjaliści doradzają tu zastąpienie zwykłego krzesła piłką gimnastyczną. W czasie siedzenia na niej angażowane są różne partie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową i stabilną postawę ciała.

Wałek piankowy do masażu

Wałek piankowy to świetne narzędzie, które pozwala na ćwiczenie bez zbytniego wysilania się. Korzysta się z niego w pozycji leżącej; zapewnia on zarówno ćwiczenie mięśni, jak i doskonały relaks. Taki wałek kładzie się po prostu pod konkretną częścią ciała, a następnie delikatnymi ruchami przesuwamy się po nim. Taki masaż doskonale wpływa na nasze mięśnie i samopoczucie. Jest to dobre narzędzie do regeneracji ciała po ciężkim treningu, choć może stanowić również ćwiczenie samo w sobie.

guma do ćwiczeń

Tube, czyli guma do ćwiczeń

Narzędzie to dostępne jest w wielu odmianach. Poszczególne rodzaje składają się z odmiennych elementów, a ćwiczenie na nich może znacznie się od siebie różnić. W każdym przypadku mają one za zadanie stawiania oporu ruchom osoby ćwiczącej. Istnieje wiele ćwiczeń, jakie można wykonywać z taką gumą – wzmacniamy wtedy poszczególne partie naszego ciała. Pomimo wielkiej prostoty, jest to jedno ze zdecydowanie najlepszych narzędzi do każdej domowej siłowni.

Step – stopień do ćwiczeń

Nie od dziś wiadomo, że wchodzenie po schodach to doskonałe ćwiczenie. Kształtuje wiele partii mięśni i świetnie spala tłuszcz, przydaje się zatem przy odchudzaniu. Niektóre przyrządy do ćwiczeń imitują tę czynność, zwiększając jej skuteczność. Step należy do tej grupy. Można tu swobodnie regulować intensywność takich ćwiczeń, dopasowując ją do swoich potrzeb i warunków. Warto zdecydować się na dobry model takiego urządzenia, zwracając uwagę zwłaszcza na wykonanie z materiałów o wysokiej jakości.

Taśmy TRX – funkcjonalne i skuteczne

Niepozorny zestaw lin pozwala nam na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń wzmacniających najróżniejsze partie naszego ciała. Przyrząd ten nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie wymaga dodatkowych akcesoriów – wszystko opiera się tu na ćwiczeniu w oparciu o ciężar użytkownika.

Viper do ćwiczeń, czyli ViPR

Jest to jedno z najlepszych narzędzi dla każdego, kto zainteresowany jest treningiem wzmacniającym. Całość składa się z jednej gumowej rury i różnych uchwytów, ale można na tym wykonywać naprawdę wiele różnych ćwiczeń. Przyrząd ten przypomina nieco sztangę, i może być wykorzystywany w taki sposób. Daje jednak znacznie więcej możliwości co do zakresu ruchów jakie wykonujemy przy jego pomocy.

Gymstick – zmobilizuj wszystkie mięśnie do pracy

Gymstick to zarówno trening wzmacniający, jak i wytrzymałościowy. Składa się z drążka oraz gum oporowych. Ćwiczenia z jego pomocą są bardzo skuteczne, bowiem wymagają zaangażowania dużej ilości mięśni i narzucają im znaczny wysiłek. Ćwicząc na nim można zatem znacznie poprawić swoją kondycję i wzmocnić całe ciało. Również tutaj mamy spore możliwości jeśli chodzi o wykonywane ćwiczenia.